Rizika bělení zubů

Největší riziko představují zuby poškozené, pro bělení zubů je nutno mít zuby úplně zdravé. Pokud by se ošetření zanedbalo, celý zákrok by mohl být velmi bolestivý. Bělící procedury se nedoporučují těhotným či kojícím ženám, je tedy dobré vyčkat. Zákrok se nedoporučuje ani kuřákům a mladistvým lidem.

V průběhu bělení zubů se mohou dostavit různé alergické reakce, nejčastěji zvýšená přecitlivělost či trnutí zubů, ale lze použít řadu přípravků pro citlivé zuby, které Vám pomohou tuto reakci překonat – nejlépe pasty na citlivé zuby a různé fluoritové přípravky. Obvykle tato reakce netrvá dlouho a pokud ano, je možno vyměnit bělící gel nebo na chvíli tento zákrok přerušit.

Pokud se nenecháte před zákrokem řádně ošetřit, může se objevit zánět dásní či narušení skloviny.

Je nutné dát pozor na některé přípravky, které nejsou prověřeny, naposled byla takovým neprověřeným výrobkem sada na bělení zubů Maximum white, značka: Smilecare z Číny, která představovala riziko hlavně pro děti a osoby s onemocněním ledvin a jater, protože mohla způsobit otravu.

Další nevýhodou je nepochybně to, že je nutno tento zákrok za nějakou dobu opakovat. Tedy to, že jste podstoupili bělení zubů neznamená, že už zůstanou bílé napořád. Po určitém čase znovu ztrácejí svou bělost.

Při nedodržení zásad správného jídelníčku hrozí narušení skloviny, protože po aplikaci peroxidu jsou zuby dehydrované a snaží se na sebe navázat jakoukoli tekutinu.

Je potřeba počítat s větším finančním obnosem. Ceny se pohybují od 3 000 do 50 000 Kč, u domácího bělení od 450 Kč výše.

Délka požadovaného efektu vybělení bývá průměrně okolo 12 - 36 měsíců, záleží však na dodržování všech zásad a výchozí barvě zubů.