Domácí bělení zubů

Pokud se rozhodnete, že si zuby budete bělit některou z domácích metod, je nejprve nutné jít na prohlídku. Zubař ověří, zda jsou Vaše zuby v pořádku a jsou schopny absolvovat některou bělící kůru, kterou byste měli také zkonzultovat.

Poté, co se vyloučí jakákoli zdravotní rizika, jako jsou poruchy ve vývoji skloviny, alergie na některé bělící přísady, nemoci dásní a zubů či nějakého zánětu ústní dutiny, je možné na některou z metod domácího bělení zubů bez obav přistoupit.

V ordinaci se poté sejmou otisky Vašeho chrupu a zhotoví se aplikátory neboli nosiče – jakési silikonové návleky z průhledného materiálu. Zakoupíte si bělící gel a každý večer ho pak nanášíte do tohoto aplikátoru na celou noc nebo podle druhu a koncentrace karbamidu peroxidu a podle výchozí barvy skloviny. Během celé této procedury chodíte na občasné kontroly, aby nedošlo k žádnému poškození. Po dokončení se provede celková fluorizace zubů pro ochranu skloviny.

Pokud se rozhodnete bělení zubů podniknout bez podpory lékaře s pomocí volně prodejných přípravků pro bělení zubů, pak jsou tyto nosiče součástí balení bělících setů a stačí je pouze ponořit na malou chvíli do horké vody a poté se již snadno vytvarují na Vaše zuby. Po celou dobu bělící kůry pak používáte tento aplikátor.

Nutná je Vaše spolupráce, dostatečná ústní hygiena a dodržování jídelníčku, který by neměl obsahovat jídlo a pití s barvícími pigmenty (káva, čaj, cigarety, víno apod.)

Tato kůra trvá zhruba týden až 6 týdnů podle druhu bělící procedury a je možné jí po delší pauze znovu zopakovat.

Tzv. bílou dietu je nutno udržovat alespoň dva týdny po bělení, protože zuby mají tendenci do sebe vsakovat tekutiny. Střídmost v požívání těchto barvících pokrmů a nápojů je dobré udržovat i nadále. Takto Váš bílý efekt zachováte déle.

Efekt délky bělosti bývá u každého jednotlivce odlišný.

Bělení můžete absolvovat i s volně prodejnými bělícími sety. Je ale nutné mít pod kontrolou svůj zdravotní stav zubů.